rp-directory
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Вход

Забравих си паролата!

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 7 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 7 Гости

Нула

Най-много потребители онлайн: 77, на Пет Дек 25, 2020 6:33 pm

 :: PLOTS :: The wizarding world :: РП :: Минало Предишната тема Следващата тема Go down
Из записки от ученическите премеждия на един гарван и една змия
Luiza Chernoff.
Luiza Chernoff.
Luiza Chernoff.
FC : Maria Zhgenti
Брой мнения : 46
Join date : 19.12.2020
Luiza Chernoff.
Чет Яну 07, 2021 8:46 pm
Началото на учебната година вървеше страхотно, нямах думи да опиша колко добре се бях почувствала от факта, че отново съм тук, че мога да се постарая повече от миналата година, въпреки че каквото и да си говорим, ами нямаше смисъл да си помислям, че можех да усъвършенствам перфектността повече от това, което бе в момента и въпреки това, винаги се стараех да бъда повече от това, което бях предния ден, следователно, ами просто трябваше да го правя всичко по - добре от предния път. Така  и щеше да бъде.
Сутринта ми минаваше идеално, всичко вървеше както винаги като по часовник. Ставане, обличане, общо взето приготвянето, което в повечето случай ми отнемаше прекалено време, но за да бъдеш перфектен изискваше време и аз си го осигурявах, като се събуждах доста по - рано от очакваното, за един нормален тинейджър на моята възраст.  Ала все пак не исках да бъда разочарование като някой, все пак имах репутация, която трябваше да си остане такава.
Не ми отне прекалено много време, за да стигна до кабинета по ЗсЧИ, този предмет винаги ми бе бил любопитен и с удоволствие го посещавах. Намерих мястото си до едно момиче от моя курс, което бе по - добре от колкото до някой нехранимайко, което не отбегна на погледа ми - имаше такива в изобилие.

Заговорих се с нея, нямаше как, не че не я харесвах, но не обичах да говоря много, особено когато бе едва толкова рано сутрин, да не говорим,  за момента, в който разговора тръгне в посоката на " Какво прави през лятото?" Как мина ваканцията ти?" . Защото не исках да споменавам каква мания бе това да бъда идеална и какво действителност правех почти през цялото време, да почти, защото все пак в останалото имах нужда и време да отделя на себе си. Което не бе лъжа. Въпреки, че повечето време прекарвах с майка си и с нейните постоянни натяквания, как трябва да се държа, какво трябва да правя и да не правя, за да не бъде разочарована от мен, за да не съм я била накарала да съжалява, за съществуването ми. И въпреки тези постоянни разговори, ами аз просто обичах майка си и исках да я накарам да се чувства добре, да бъде щастлива.
Мислите ми бяха откъснати отново от съученичката ми, която ми подшушна нещо, но дори не успях да разбера какво точно бе, защото в следващия момент, вратата се отвори и се появи новата ни преподавателка. Която, още не бе заговорила, но оставаше впечатление в мен, че щях определено да я харесам, наблюдавах я внимателно, дори може би прекалено.

В мига, в който заговори на всички ни трябваше да стане ясно, че тя командваше тук, а ние просто трябваше да изпълняваме, е явно не на всички, защото шушуканията не спираха. И все пак аз от своя страна нямах проблем с това да бъда изрядна, да внимавам и най - вече да се справям перфектно, с поставена задача, което пък от своя страна ме слагаше и в една друга категория, но определено не ме вълнуваше особено.  Важното бе, аз да се чувствам добре в кожата си, потупвах едвам забележимо  с прътите си по учебника, докато очите ми продължаваха да наблюдават госпожица Петрова. А следващите й думи със сигурност ме изненадаха. Е явно си имаше причина да го казва, след като го бе сторила. Продължи да я следи с очи докато отиваше до едно от момичетата от Слидерин задавайки въпрос към нея.

Е ясно бе, тук трябваше да се внимава, но не бе достатъчно сложно нито пък не изпълнимо. През времето, което тя даваше следващите си насоки, изпълнявах това, което се искаше от нея,  слушах с интерес през цялото време докато говореше и вниманието ми бе напълно и само в нея. Което бе достатъчно добре в мига, в който не каза да се упражняваме, ами явно щеше да е доста интересно. Само не разбрах в кой точно момент, се бях озовала до един слидеринец, не го виждах за първи път, но никога не бях имала особено голям контакт с него. Знаех кой е, нямаше как да не знам, но просто го отбягвах достатъчно старателно по простата причина, че бе в категория задник, с която не желаех да имам особено голям контакт, а и бе прекалено надут... но това със сигурност бе най - малкия му проблем. И докато се усетя, ами само той и аз бяхме останали. Имах ли голям избор вече? Определено не.

- Е, май останахме само двамата. - започнах, като определено не звучах доволна от този факт. Нещата трябваше да се случат така или иначе и голям избор нямах.
- Да те видим, гарванче. - чудесно, видях възгордяването в очите му и извъртях своите.

Е не чакахме доста дълго докато дойде нашия ред. В действителност не се притеснявай от това, което можеше да се случи, бях достатъчно сигурна в себе си и в това, което можех. Винаги съм била. Но нещо в него, нещо в погледа му ме караше да се притеснявам от неговите решения и от това, което той можеше да направи. Уви пренебрегнах това чувство.
Размахвайки пръчка срещу него, опитвах се да съм достатъчно бърза да използвам момента, в който той е разсеян.
- Импедимента - заклинанието излезе из между устните ми, достатъчно бързо и ясно. Червената светлина се изстреля от пръчката ми, но той бе по - бърз от колкото можех да предположа. Явно господин надувка не спадаше точно в онази графа нехранимайковци. Присвих очи срещу него, надявайки се да успея на свои ред.

В същност през цялото време го наблюдавах, внимателно, за да съм сигурна, че няма да успее да ме изненада.
Върнете се в началото Go down
Oliver Gansey
Oliver Gansey
Oliver Gansey
FC : Maxence Danet Fauvel
Група/Раса/Класа : wizard
Брой мнения : 11
Join date : 06.01.2021
Oliver Gansey
Чет Яну 07, 2021 8:47 pm
are you flirting or starting a fight?За разлика от повечето, които весело си разменяха безсмислени приказки и обсъждаха планове за остатъка от сутрешния ден, аз бях в обичайното си кисело настроение, което бе като червен неонов знак изписващ: „Стой Далеч!“. Началото на учебната година не представляваше обект на интересите ми, но виж преподавателите бяха друго нещо. Слуховете бяха оправдани на гала вечерята, когато целият нов състав се настани на голямата маса и позволи на тълпата от ученици да ги разгледа като статуетки. Разбира се, впечатление ми бяха направили женската аудитория – французойката и българката. Странна комбинация, но не можеше да се отрече, че и двете щяха да преследват мъжките фантазии често.
Не обичах да бъда в полезрението на който и да е учител, затова реших да окупирам някой от задните чинове и ясно да покажа, че това е моя територия до края на годината (ако се наложеше, щях да я опикая като котките – assert dominance). Тъй като все още не се бях добрал до библиотеката, нямаше в какво да изгубя времето си, докато чакахме заветната поява на професора по ЗсЧИ. За щастие, усилията ни бяха възнаградени с появата на ниска, но стегната женска фигура, чиито крачки се забиваха като пирони в ушите ми. Проклети токчета... Огледах я с периферното си зрение бегло, заради оскъдната светлина, от която тя реши да ни лиши. Когато най-накрая бе пред нас, можех да ѝ подаря и своето внимание. Изглеждаше изкушаващо, ала надменното поведение ме амбицира да ѝ играя на контра.
След представянето и уточненията около учебния материал, часът можеше да започне. Нямаше как да не минем през сухата теория, която брюнетката бе така добра да ни предостави без да полагаме каквито и да е усилия. Повечето записваха това, което обясняваше, но мързелът ми бе прекалено голям, за да се насиля и надраскам пергамента пред себе си. Придърпах книгата и прочетох внимателно обясненията за заклинанията, какво причиняват, какви движения изискват и друга полезна информация. Демонстрацията върху лъвицата от Грифиндор също бе от полза. Идваше тежката част, а именно намирането на спаринг партньор.
За шест години в Хогуортс бях успял да изградя репутация на надута и самовлюбена змия, чието величие не може да бъде надминато дори от директора на училището, по който се прехласваха и вероятно подмокряха всички ученички. Наричаха ме задник, а аз носех тази титла като царска корона. Нямах нужда от приятелства, а малкото такива, които бях създал, бяха повърхностни. Обичах да се подигравам със самочувствието на всеки, дръзнал да повярва, че е съвършен. Чистокръвни, мътнороди – не подбирах, просто се забавлявах.
Предимството на това да избираш последен, бе че съдбата винаги е благосклонна с теб. След като голяма част от тук присъстващите бяха открили своето другарче, на мен се падаше честта да се упражнявам с представител на дома Рейвънклоу. За тях се носеше славата, че са изключително умни, ала под път и над път срещах бъгове в системата. Гарванът пред мен, не бе от тях. Луиза Чернов бе от онези момичета, които бяха истинско олицетворение на стара дама с двадесет котки плюс. Нямаше собствен живот или цел, която да преследва. Слушаше и изпълняваше като машина в жалките си опити да бъде перфектна. Ала кой бях аз, че да я съдя? Хах! Оливър Ганси, ето кой!
Приготвихме се, като всеки един от нас размаха няколко пъти пръчка, за да упражни движението. Не се съмнявах в способностите си, а и в оръжието си. Отегчителното чакане приключи, когато Петрова цъфна като майска роза пред нас, готова да съблюдава. Като истински джентълмен, позволих на момичето да започне първа. Атаката не закъсня, ала бе в голяма грешка, ако си мислеше, че не ще успея да се защитя.
- Протего! – замахнах бързо, парирайки магията.
Време беше за размяна. Позволих ѝ да се настрои преди да изрека „Импедимента“ и да отпратя заклинанието право към загърната ѝ в униформа гръд. Чернов оправда очакванията и успя да се защити подобаващо, сваляйки гарда си прибързано. Отместих пръчка към тънките ѝ крака преди да запратя следващата си атака.
- Локомотор Уибли! – извиках и в миг повалих горката птичка. Краката ѝ като че ли омекнаха и тя неконтролируемо се свлече на прашния под. Приближих се бавно, с изражение, което бе повече от самодоволно. Надвесих се над нея подобно на буреносен облак и опрях върха на пръчката си под брадичката ѝ, повдигайки я така, че да насоча погледа на Луиза право в своя.
- Вече не си толкова перфектна, а птичке? – подигравателно вметнах, докато се наслаждавах на напиращите сълзи в очите на унизената рейвънклоука. Зад гърба си чух недоволство от страна на съдомниците ѝ, които бяха готови да ми се нахвърлят, за да я защитят. Геройският им подвиг обаче бе възпрян от намесата на професора, която също не изглеждаше особено доволна.
:copyright: 2981 12289 0
Върнете се в началото Go down
Oliver Gansey
Oliver Gansey
Oliver Gansey
FC : Maxence Danet Fauvel
Група/Раса/Класа : wizard
Брой мнения : 11
Join date : 06.01.2021
Oliver Gansey
Чет Яну 07, 2021 8:49 pm
Some time later...

you fell for a bad impression (1/?)Събота. Рано сутрин. Любимото време на всички, но само когато го прекарваха в леглата си. Само че преподавателят по ГзМС бе решил да ни прави сутрешна физзарядка в Забранената гора. Обичах да се мотая в нея, когато разбира се не бях под зоркия поглед на някого от преподавателите. Сега обаче предпочитах топлите завивки пред студения сутрешен въздух, който колкото пречистваше дробовете ми, толкова ги и нараняваше с леденото си докосване. Вървях омърлушен и все още сънен по влажните с роса тревясали пътечки, докато се наслаждавах на последните хапки от кифличката, която успях да отмъкна от Главната зала. Единственото нещо, което липсваше, бе чаша кафе, чийто аромат и топлота щяха да заличат всякакъв привкус на раздразнение у мен. Уви...
Когато пристигнах на уреченото място, повечето ми съученици вече се бяха скупчили в непълноценен кръг, вероятно опитвайки се да се стоплят един друг. Аз на свой ред реших, че нямам нужда от „ласките“ на нечие неизкъпано от седмици тяло да се допира до мен, затова и се отдалечих на прилично разстояние, облягайки гръб на едно от вековните дървета. Нямаше как да не забележа насъбралото се синьо ято, където бе и онази лигла Чернов. Имахме неразчистени сметки за уреждане след първия час по ЗсЧИ и сега бе идеалната възможност. Ала трябваше да проявя малко търпение.
Появата на професора бе впечатляваща, дори за непукист като моя милост. Смятах учителите за сухари, но тази година ръководството се бе постарало с подбора си на нов състав. След като вече бе тук, урокът можеше да започне. Макар добре подбраното място и ефектно появяване на сцената, часът си бе просто час – обикновен и изпълнен с теория и практика като всеки друг. За разлика от повечето, които оглеждаха внимателно бодливата твар, аз си записвах основни записки от казаното до сега в любимия си тефтер, който вероятно бе единственото ценно притежание в инвентара ми.
След дадените инструкции всеки можеше да потегли към дълбините на гората в търсене на гъбелко. Повечето сформираха отбори, други пък се заинатиха и отказаха да направят задачата, а трети се впуснаха в самотно търсене на таралежа. Смятах не се отрека от епитета „самотник“, с който ме впрягаха повечето ученици и да извърша това геройство сам, ала по необясними причини Луиза бе заявила гласно пред Уолтман, че ще бъде в отбор с мен. Какво, за бога, си въобразяваше? Тя дори не ме бе попитала? Не се ли страхуваше за собствената си безопасност? Та, аз бих я пожертвал като агне на Великден, за да отърва собствената си кожа. Или бе намислила нещо, или бе прекалено глупава за Рейвънклоу.
Примирил се със злата си участ, просто кимнах на професора за потвърждение на вече дадената информация от брюнетката, преди да потеглим по първата фокусирана пътека. Вървяхме на сравнително късо разстояние един от друг, което видимо ме напрягаше, а тя сякаш не ме забелязваше. Оглеждаше наоколо в търсене на съществото и от време на време промърморваше по някое заклинание, което можехме да използваме срещу животното. Аз на свой ред разглеждах записките си и подхвърлях по някоя опция, която тя целенасочено игнорираше.
Раздразнен, спрях рязко и я хванах за лакътя. Придърпах я неочаквано към себе си и я приклещих в лапите си подобно на зверовете, за които ни предупреждаваше учителят. Луиза не го очакваше и това по всяка вероятност бе причината за розовия отенък на обикновено бледото ѝ лице. Тази близост бе чужда и за двама ни, но някак си желана, макар че никога нямаше да си го признаем гласно. Впих огнения си поглед право в нейния и оставих парещия дъх да се разлее по меките ѝ устни. В един друг свят, това можеше да се превърне в началото на една красива любов. Ала аз не знаех значението на тази дума, нито как работи.
- Слушай, птиченце! – изсъсках тихо и някак злобно. – Или ще работим в екип, или ще те проваля. Решението е твое.
Пуснах девойката и я оставих да се отдалечи с няколко крачки, подобно на изплашено зайче, за да успокои напрегналите се нервни клетки. Обичах да поставям жертвите си в стресови ситуации, а Луиза Чернов бе най-голямата ми плячка. Ролята на сърничка ѝ допадаше, пък аз на свой ред играех своята, на вълк, твърде брилянтно.
:copyright: 2981 12289 0
Върнете се в началото Go down
Luiza Chernoff.
Luiza Chernoff.
Luiza Chernoff.
FC : Maria Zhgenti
Брой мнения : 46
Join date : 19.12.2020
Luiza Chernoff.
Чет Яну 07, 2021 9:01 pm
1 of ?

Единственият ден, в който си позволявах да не правя абсолютно нищо, да се отпусна и да намеря малко време за съвсем нормални неща, които правеше всяко момиче, но тази събота, определено нямаше да бъде този ден. По принцип не бих се разсърдила, но уви днес бе толкова неприятно, навън бе достатъчно студено, а и бе толкова рано. Дори не бе очаквала, че това щеше да прави сега, но преподавателя по ГзМС бе решил, че урока не може да бъде пропуснат, за това  нямах какъвто и да е било избор. Някой можеха да пропуснат, но аз.. ами аз не бях от тези някой, не можех да пропусна. Може би единственото нещо, което някога можеше да ме накара да не го направя бе Забранената гора, това място ме плашеше до смърт, но все пак, както вече бях разбрала нямах особено голям избор. Въртях с бавни крачки, към мястото, което бе уречено за часът ни, поне се надявах да бъде забавно. Не ми отне толкова много, за да стигна до мястото, но и не бе достатъчно бързо, не изявих огромно желание да се струпвам с всичките си съкурсници, но уви точно това се случи. И все пак докато игнорирах почти всичко, казано от тях отново, погледа ми се рееше безцелно, но до един момент.

Момент, които нямаше как да пропусна, присвих очите си виждайки онази напаст Оливър, бе образувал прекалено голяма рана в мен, която не можех току - така да пренебрегна и да го оставя просто да му се размине хей така сякаш нищо не се бе случило. Рано или късно щях да му го върна подобаващо, а защо не и още сега? Принципно не бях отмъстителна личност, ала той бе посегнал на нещо прекалено важно за мен, а аз бях на ясно, че той осъзнаваше този факт. Още онези последни думи, които ми каза онзи ден се впиваха в мозъка ми, напомняйки ми за случилото се. Не можех да се откъсна от него и това ми пречеше, до толкова, че на моменти се хващах как зарязвах всичко и мислех само и единствено за това. Ала знаех, че той не заслужаваше моето внимание, не заслужаваше да му отдавам толкова много време, уви го правех.

Появата на преподавате ни, ме изтръгна от мислите ми, карайки ме да се загледам в него, бе впечатляващо не можех да не му го призная, а след това часът просто започна, не пропуснах абсолютно нищо, което бе обяснил, не бе особено трудно да бъде запомнено, поне и за някой като мен. И тогава дойде същинската част, даде ни задача, която трябваше да изпълним, а едно лукаво гласче се обади в главата ми. Знаех, че Оливър щеше да предпочете да направи това задание сам, само където аз не мислех така. В този момент, начина да му го върна се бе родил в главата ми, а аз нямаше да оставя това току - така.

Нещата се случваха точно така като ми се искаше. Знаех, че той нямаше да устои да откаже, бе прекалено надут, за да го стори, а това работеше точно в този момент, в моя полза. Тръгнах преди него, но просто се опитвах да игнорирам факта, че сме заедно или по - вероятно като цяло игнорирах неговото присъствие.  Обаче, той реши да напомни за присъствието си, на няколко пъти се опита да ми даде акъл, което ами аз не обичах, тоест правеше го единствено и само майка ми, а той определено не влизаше в това определение, за това и продължих да се правя, че изобщо не го чувам какво ми говори. В старанието си се оглеждах постоянно наоколо за съществото, само дето той не бе решил това ми държание да продължи още дълго време.

В един момент просто усетих грубия му захват около лакътя си, притегляйки ме към себе си, тялото ми се сблъска с неговото, а след това ръцете му се увиха около мен. Близостта му предизвика едно странно чувство, което едва ли някога щях да си призная, но и друго, което определено бе достатъчно неочаквано усетих топлината по лицето и разбрах, че розовия отенък се бе настанил на лицето ми, което бе едно наистина не приятно издаване от към реакцията ми. Но все пак очите ми го наблюдаваха с изумление спрямо това, което бе сторил току - що, срещнах се с погледа му, а дъхът му се разля по устните ми, което предизвика едва доловимо потръпване на тялото ми. Но, дори и да не си го признавах по един наистина объркан начин, това ми допадна, което беше наистина отвратителна мисъл в съзнанието ми. Уви думите му не закъсняха и отново доказа за пореден път какъв задник бе в действителност.
- Като за начало, птиче можеш да наричаш някоя друга, но не и мен. Не съм онези, който споделят постелята ти. - нямаше да му остана длъжна, не и когато в мен имаше една част, която не обичаше да си държи езика зад зъбите. Можех да бъда само благодарна, че ме бе освободил от хватката си, защото вече наистина ми идваше в повече.   А чак след като го стори имах възможността да си поема спокойно въздух. Опитах се да се успокоя и да разкарам чувството, оставило тази близост, а след това.. ами не си затворих устата. - Второ, ако искаш да работиш в екип се научи как се прави. - не очаквах, че след като го кажа ще имам смелостта да се приближа отново към него.  - Трето, повече никога не си позволявай да правиш това, което стори. Не желая гадните ти ръчички, които кой знае какво са пипали да ми лепнат нещо. - казах не оставяйки по назад от самия него, а очите ми отново срещнаха неговите. Ала сама не разбирах в този момент, защо не се отдръпвах.
Върнете се в началото Go down
Oliver Gansey
Oliver Gansey
Oliver Gansey
FC : Maxence Danet Fauvel
Група/Раса/Класа : wizard
Брой мнения : 11
Join date : 06.01.2021
Oliver Gansey
Чет Яну 07, 2021 9:01 pm
you fell for a bad impression (2/?)Наблюдавах я. Всяко едно движение, което се налагаше да направи, за да се отърве от следите по кожата си, които бях оставил нагло с помощта на диханието си. Вероятно мисълта, че съм я докоснал я отвращаваше, а може би причината бе друга. Може би на госпожица „Перфектна“ ѝ харесваше да я третират по този недостоен начин. Поне това бях прочел в невинните ѝ очи, които вечно бяха влажни като на кошута. Понякога ме караха да чувствам неудобство от това, че се забавлявам с агонията ѝ. Ала само понякога. Остроумните коментари не ме изненадаха, все пак бе гарван. Но и за тях бях добре подготвен.
- Не бързай, сладка! И теб ще оправя в някой тъмен коридор. – ехидна усмивка цъфна на лицето ми. – Но ако предпочиташ, може тук и сега. – подхвърлих предложението и направих заплашителна крачка напред, колкото да я стресна.
Бе толкова предсказуема, че интереса ми да я тормозя бавно и постепенно се изпаряваше като локва на слънце през Август. Имах нужда от нещо повече от някакви си игри на думи. Исках действие, жадувах за вълнение, за нещо по-сложно от разгонените ученички, които сами си сваляха полите за мен без дори да ги попитам. Може би за това си бях набелязал именно Чернов и не само. Бях хвърлил око на една хафълпафка, която бе същинска змия в кожа на язовец, ала и за нея имаше време.
- „Екип мечта“. Няма що! – възроптах на констатацията, докато се кисках досадно насреща ѝ. Брюнетката на свой ред бе достатъчно дръзка да скъси дистанцията помежду ни, този път по свое собствено желание. Смел, ала глупав ход.
- Как? Така ли? – отново я приклещих в прегръдката си, но бързо я пуснах и вдигнах ръце като престъпник. – Това, което са пипали, можеш да пипнеш и ти. – повдигнах вежди и дадох знак с глава към мъжкото си достойнство.
Смяната на израженията ѝ ми напомняха на сцени от черно-бял филм, като прекъсванията бяха недоволните звуци, които се изплъзваха между посинелите ѝ от студа устни. Задържах погледа си върху тях твърде дълго и съвсем нарочно. Рошавата ми глава роди поредната гениална идея, с която да докарам на Луиза нервен срив. След като не искаше да се къпе в нежните ми ласки, тогава щях да я обсипя с целувки. Без предупреждение се стрелнах напред като копие и положих предварително овлажнените си устни върху нейните. Отдръпнах се толкова бързо, колкото и бях пристъпил към това си действие, а тя, горката, не знаеше какво да стори. Седеше опулена като риба на сухо, едва докосвайки устните си върха на пръстите, а аз побързах да избягам няколко крачки напред и навътре в гората. Засмях се някак гротескно с една единствена мисъл в главата: дали бях първия целувал я някога?
Птичката бе толкова разярена, че бе готова да ми се нахвърли и разкъса като същински звяр. Това удоволствие от малката ни разпра бе отнето от шумящия храст наблизо, от който изскочи сръдлив гъбелко. Явно шумът, който вдигахме, никак не му понасяше и сега бодливата твар искаше да ни накаже. И двамата отстъпихме назад и приготвихме пръчките си за атака. Започнах да прелиствам запаса си от заклинания на ум, когато момичето ме подкани да действам, преди да е изстрелял бодлите си право към хубавите ни личица. „Използвай флипендо. Ще го зашеметиш, а аз ще го заловя.“ – бяха точните ѝ думи, а аз (тъпакът) вместо да премисля нещата, взех, че ѝ се доверих. Насочих оръжието си към таралежа и изрекох заклинанието, уви неуспешно. Гадината успя да отскочи и побърза да прати целия си арсенал право към мен. Въпреки опита за защита, бях уцелен с няколко бодли в дясната ръка.
Моят провал бе добър повод Чернов да изтъкне „великите“ си способности, за съжаление, само пред мен. Публиката бе заета да търси свое собствено бодливо прасе за обезвреждане.
:copyright: 2981 12289 0
Върнете се в началото Go down
Luiza Chernoff.
Luiza Chernoff.
Luiza Chernoff.
FC : Maria Zhgenti
Брой мнения : 46
Join date : 19.12.2020
Luiza Chernoff.
Чет Яну 07, 2021 9:04 pm
2of?

Опитвах се все още да дишам нормално, обаче чувството за ръцете му по мен, ами не ми даваха никакъв избор, а още по - лошото не знаех, защо тази гореща следа, която бяха оставили ме дразнеше толкова много? Не можех да си го обясня. И това- изнервяше ме още повече. Карайки лицето ми да се изкриви в още по- недоволна физиономия от тази, която се бе настанила на него преди малко. Раздразнението бе изписано в очите ми, но в него имаше и нещо малко по - различно, което самата аз не бях сигурна, какво точно бе. Знаех, че изобщо не трябваше да имам подобни помисли - не. Не и за този глупак. Точно така, въобще нямаше да си помислям повече за това, все пак той бе този, който ме унижи, а сега - щях да му го върна.
Ала думите му.. добре признавах му го, нямаше да остане длъжен, защо ли си мислех, че можеше да замълчи? Явно колкото аз самата можех да го сторя, толкова и той. Езика ми просто не можеше да се сдържи зад зъбите, за пореден път от сутринта.
- "Птиче", "сладка", нещо по оригинално, не можеш ли да измислиш? - подадох на свой ред, аз самата. Но не смятах да отговоря на продължението на думите му, просто защото нямаше смисъл, а може би имаше. И отново не успях да се сдържа. - А колкото до тъмните ъгълчета, определено си сбъркал партньора за тези си действия. -  добавих, въпреки че наистина се опитах да се въздържа да не го сторя, уви думите бяха по - силни от мен. Да не говорим, че студа определено не бе от нещата, които ми влияеха добре. Дори се чувствах още по - раздразнена.  А това чувство, стана още по - голямо, когато ръцете му отново обгърнаха вече замръзналото и крехко тяло, ако ме бе стиснал по - силно, евентуално можеше да ме счупи. Но и това не се случи. Изписаната физиономия на лицето изрази още по - голямото раздразнение у мен. Добре, успях не отговорих на въпроса му, но следващите му думи със сигурност ме свариха неподготвена.  Карайки ме да проследя с погледа си движението на главата му и ами... да се ококоря на среща му, като всичко в мен се напрегна още повече. Добре, щях да си поема дъх, можех да го направя. Нямаше какво друго да сторя. - Със сигурност, това ще бъде последното нещо на този свят, което бих пипнала. - започнах отново, но едва ли щеше да е единственото, което щях да му кажа точно в този момент. Но въпреки всичко, не успях да се въздържа от недоволството, което излезна като стон от устните ми. Обаче.. в този момент, забелязах едно пламтящо огънче в очите на натрапника, който бе на път да се превърне в още по - голям такъв. Не го очаквах, наистина. Не очаквах, че той щеше да стори точно това, устните му се допряха до моите, всичко се бе случило толкова бързо, че дори не успях да реагирам подобаващо, ако изненадата изписана на лицето ми не се появила, сигурно сега щеше да изяде поредния шамар, който със сигурност, до този момент не бе го дарявала само тя. Уви това се случваше само в мислите й, а тя нямаше да го направи, защото просто не можеше да вземе решение какво точно трябва да стори..
Не знаеше, колко време бе седяла така, ала още нещо бе преминало през съзнанието й, може би, ако бяха в други отношения, може би ако не бяха такива, това сега щеше да й се стори наистина добре, защото успя дори за миг да затопли така или иначе измръзналите й устни. Може би щеше да й хареса, ала в този момент, също май й бе допаднало, което щеше да отрича до последно.
- Ти си глупак. Не разбра ли, че не искам по какъвто и да е начин да имам досег с теб и с която и да е част от тялото ти?- започнах, бях достатъчно разгневена след като се бях осъзнала в крайна сметка ми идваше да му съдера кожата, ала това ми действие бе прекъснато от нещо съвсем различно, онова което търсехме бе изскочило из храстите. А ние и двамата като че ли просто бяхме забравили за момент, за всичко случило се. Забравили дори бе твърде пресилено. Явно си личеше, че гъбелко бе достатъчно раздразнен, а може би ние самите бяхме допринесли за това. И все пак точно в този момент, аз самата можех да се възползвам и да му сервирам една малка част от отмъщението си.   Започнах да го карам да направи нещо, да реагира по някакъв начин, дори заклинанието се изниза леко из устните ми, само да го подмамя да го използва, обратно на очакванията ми, той се оказа по - глупав, нищо чудно.. все пак нека не забравяме, че това бе Оливър, та той взе, че ме послуша, както всички може би очаквахте, не последва желания за него успех, а  гъбелко не пропусна своя шанс да го атакува, което и аз самата оставих да му бъде причинено. А когато вече бе достатъчно накърнено достойнството му - макар и видно само за мен. Съвсем спокойно размахах пръчката си подобно на часът по ЗсЧИ и заклинанието се изстреля бързо из между устните ми.
- Импедимента - червената светлина се отдели от пръчката ми, директно зашеметявайки бодливото разярено прасенце, макар и да можех да го оставя да нарани още малко слидеринеца.  Лукавата нетипична усмивка за мен се бе настанила на лицето ми, а аз се приближих до него като самоуверено повторих действията му от онзи ден. Върха на пръчката ми се настани под брадичката му, повдигайки лицето му, така че да срещна очите ни.
- Вече не си толкова надут, а змийче? - с насмешка в очите заговорих аз, преди да се отдръпна, но това не бе всичко, щеше да има още, което да сипа в паничката му, а отмъщението макар и да не й отиваше бе достатъчно сладко.
Върнете се в началото Go down
Oliver Gansey
Oliver Gansey
Oliver Gansey
FC : Maxence Danet Fauvel
Група/Раса/Класа : wizard
Брой мнения : 11
Join date : 06.01.2021
Oliver Gansey
Чет Яну 07, 2021 9:05 pm
you fell for a bad impression (3/?)Приседнах на все още влажната трева подобно на сърдито дете и започнах внимателно да чистя бодлите, забили се в ръката ми. Бях прецизен в движенията си, за да си спестя излишна болка. Разбира се, успях да чуя заклинанието, което Чернов използва срещу таралежа, но не отместих поглед от крайника си. Тя обаче реши, че тази моя несполука не бе достатъчно наказание за травмата, която ѝ бях нанесъл няколко дни по-рано в часа по ЗсЧИ. Доближи се тихо, подобно на котка, и повтори това, което бях направил аз: опря върха на пръчката си под брадичката ми, за да срещне насилствено погледа си с моя. Изсумтях недоволно и побързах да отдръпна глава назад.
- Оригинална си колкото препис на книга. – изръмжах, а брюнетката се понесе като перце към зашеметената гадинка, която прибра в платнена чанта.
Една от тези твари бе достатъчна, за да получим някаква прилична оценка. Поне в това се надявах, тъй като нямах никакво намерение да бродя из гората с тази малка усойница в пазвата си. Исках да се отърва от нея колкото се може по-бързо и да се скрия в подземната си дупка, където на спокойствие да ближа раните си, както правеха лъвовете след загубен двубой. Надигнах се мудно и изтърсих полепналите иглички по панталона ми. Опнах тялото си като струна, колкото да изпукам ленивите кокали, след което поех по пътеката обратно. Миньончето доприпка до мен без да казва нищо, ала самодоволната ѝ усмивка бе достатъчно мъчителна.
Макар и в тишина, можех да се закълна, че пътят обратно бе прекалено дълъг. Дали от цялата тази суматоха бяхме объркали разклоненията и вместо обратно при професора се носехме към нещо по-ужасяващо от укорителните погледи на съдомниците ми? За секунда спрях и се огледах наоколо, опитвайки се да разпозная нещичко, което току-виж би ми подсказало на къде сме се запътили. Ала докато бях зает да се ориентирам в природата, дребният вредител – Луиза – се бе изпарил от полезрението ми. По дяволите! Исках да се разкара, ама чак пък толкова.
Зашарих наоколо, но „опитите“ ми да я открия бяха неуспешни. Въздъхнах някак напрегнат от създалата се ситуация, след което отправих поглед към короните на дърветата, между които си проправяха път фини слънчеви лъчи. За миг затворих очи, колкото да избистря ума си, ала тишината бе секната от неприятно и крайно познато жужене. Ококорих се като ужилен само за да заваря едно малко и досадно пикси пред лицето си. Тези същества бяха по-досадни и от Чернов, а щом имаше една, то другите щяха да последват. Размахах ръка, за да я разкарам както правех с мухите, ала това сякаш накърни достойнството на миниатюрната твар. С неуловимо бързи движения започна да ме скубе, щипе, дърпа и какво ли още не. Дори не бях усетил кога се появиха и останалите от гнездото им, което висеше на дървото над мен и по невнимание бях пропуснал. Опитах да се защитя, ала бяха прекалено много. Всяка една задърпа различна част от дрехите ми и съвсем скоро се озовах във въздуха.
Тупнах като чувал с картофи право пред професора преди ятото да се разпръсне. Повечето ученици вече се бяха завърнали и за мое огромно съжаление, бяха свидетели на тази оронваща егото ми сцена. Побързах да се изправя и приведа в прилежен вид, докато в ума ми се сформираха достоверни оправдания за случилото се. Ала вместо преподавателя, пред мен се появи сякаш от нищото Луиза. Имаше онова типично за дете невинно изражение, което прикриваше поредната пакост.
- Малка кучка! – изсъсках едва доловимо, когато Чернов благоволи да ми даде обяснение. Рейвънклоуката се бе върнала поне половин час преди мен и представила малкия гъбелко на Уолтман, а мен обвинила в нехайство и целенасочено отклоняване от пътя. С други думи, просто съм я зарязал да се оправя сама.
Изпуфтях като разгневено животно и заслепен от яростта си се запътих обратно към замъка без да давам каквито и да е обяснения, на когото и да било. Щеше да си плати и то жестоко. В това можех да се закълна.
:copyright: 2981 12289 0
Върнете се в началото Go down
Sponsored content
Sponsored content
Sponsored content
Върнете се в началото Go down
Страница 1 от 1
Идете на: